ETF'er og fonde med aktiebeskatning 2021 fra Skattestyrelsens positivliste

Du har læst, at aktiebaserede ETF'er og udenlandske investeringsfonde fra 2020 beskattes som aktieindkomst (ikke længere som kapitalindkomst).

Du har endda fundet det fine regneark, der viser aktiebaserede investeringsselskaberskat.dk.

Men det er godt nok svært for dig at få overblik over, hvilke af papirerne du overhovedet kan købe som almindelig hobby-/cryptoinvestor, og at sammenligne omkostninger, ÅOP og hvad det ellers hedder, for at finde det rigtige køb.

Her er et forsøg på at løse dit (og mit) problem. Data kommer fra det fine regneark og har samme fejl og mangler, men er suppleret med nyttige informationer og links.

Du kan læse om forbehold nederst på siden og du kan læse om hvordan siden er lavet på min blog.

Oversigt

Vis:

NavnIsinLøbende omkostningerÅOPInvestorinformationMorningstarNordnetSaxo Bank
Amalie Invest Global AKDK00161115111,74%1,97%
AMUNDI CAC 40LU16810469310,25%
AMUNDI INDEX EUROSTOXX 50LU16810472360,15%
AMUNDI INDEX MSCI EMERGING MARKETSLU14370173500,2%
AMUNDI INDEX MSCI EMERGING MARKETS SRILU18611389610,25%0,25%
AMUNDI INDEX MSCI EMU SRILU21097876350,18%
AMUNDI INDEX MSCI EUROPELU14370157350,15%
AMUNDI INDEX MSCI EUROPE SRILU18611374840,18%
AMUNDI INDEX MSCI GLOBAL CLIMATE CHANGELU16021442290,25%
AMUNDI INDEX MSCI USA SRILU18611362470,18%0,18%
AMUNDI INDEX S&P 500LU14370178630,12%0,12%
AMUNDI MSCI EMERGING ESG LEADERSLU21097875510,18%
AMUNDI MSCI EMU ESG UNIVERSAL SELECTLU21097868270,15%
AMUNDI  MSCI EUROPE ESG LEADERS SELECTLU21097874780,15%
AMUNDI MSCI EUROPE ESG UNIVERSAL SELECTLU21097867440,15%
AMUNDI MSCI USA ESG LEADERS SELECTLU21097873950,15%
AMUNDI MSCI USA ESG UNIVERSAL SELECTLU2109786660
AMUNDI MSCI WORLD ESG LEADERS SELECTLU21097871220,18%
AMUNDI MSCI WORLD ESG UNIVERSAL SELECTLU21097865870,18%
AMUNDI PRIME EUROPELU20892380390,05%
AMUNDI PRIME EUROZONELU20892381120,05%
AMUNDI PRIME GLOBALLU20892382030,05%
AMUNDI PRIME JAPANLU20892383850,05%
AMUNDI PRIME USALU20892384680,05%
Artificial Intelligence & Big Data UCITS ETFIE00BGV5VN510,35%0,35%
BGF Emerging Europe Fund - Emerging European Markets Portfolio(Share classLU00118503922,04%
BGF Euro-Markets Fund - European Equity Portfolio - Aggregate (CLASS A2 HELU09695804881,82%
BGF Euro-Markets Fund - European Equity Portfolio - Aggregate (CLASS A2 HEDLU05894703261,82%
BGF Euro-Markets Fund - European Equity Portfolio(Share class A2 EUR)LU00935027621,82%
BGF European Equity Income Fund- Aggregate (CLASS A2)LU05628223861,82%
BGF European Equity Income Fund - Aggregate (CLASS A2 HEDGED)LU11535846411,82%
BGF World Energy Fund - AGGREGATE (Share class A2 USD)LU01223764282,06%
BGF World Gold - AGGREGATE (Hedged A2 EUR)LU03264226892,05%
BGF World Gold - AGGREGATE (Share class A2 EUR)LU0171305526
BGF World Gold Fund Class A2 USDLU00556316092,05%
BGF World Mining Natural Resources Fund - AGGREGATE (Hedged A2 EUR)LU03264241152,06%
BGF World Mining Natural Resources Fund - AGGREGATE (Share class A2 EUR)LU0172157280
BGF World Mining Natural Resources Fund - AGGREGATE (Share class A2 USD)LU00750565552,06%
BlackRock Global Funds - Swiss Opportunities Fund (CLASS A2)LU03764462571,81%
ComStage Bund-Future Double Short UCITS ETFLU05301240060,2%0,2%
ComStage MDAX® UCITS ETFLU10336936380,3%0,3%
ComStage MSCI Emerging Markets UCITS ETFLU06351780140,14%0,14%
ComStage NYSE Arca Gold BUGS UCITS ETFLU04883177010,65%0,65%
Falcon Brighter FutureDK00611528401,87%2,19%
Falcon Danske Aktier MomentumDK00608543131,28%1,41%
Falcon Europe MomentumDK00608545861,71%2,15%
Falcon Europe MomentumDK00608545861,71%2,15%
Falcon Global MomentumDK00609493781,5%1,9%
Formuepleje Better World Enviromental LeadersDK00610686241,59%1,75%
Formuepleje Better World Global OpportunitiesDK00611465291,6%1,73%
Formuepleje Globale Aktier Akk.DK00611466021,58%1,69%
Formuepleje LimiTTellusDK00605026310,86%1,08%
Future Mobility UCITS ETFIE00BGV5VR990,35%0,35%
Handelsinvest Offensiv 80 Akkumulerende (AK)DK00611410580,72%1,45%
Independent Generations AkkDK00607820681,92%
Independent Global AkkDK00607819201,96%
Investeringsforeningen Coop Opsparing ModigDK00609916510,74%
Investeringsforeningen Investin, ANNOX Quant Global Equity ESG KLDK00612720770,51%0,78%
Investeringsforeningen Investin, Optimal Livscyklus 2040-50DK00609461920,6%0,72%
Investeringsforeningen SEB Invest AKL Balance Vækst PDK00102737961,44%1,59%
iShares Ageing Population UCITS ETF USD (Acc)IE00BYZK46690,4%0,4%
iShares Agribusiness UCITS ETF USD (Acc)IE00B6R521430,55%
iShares Asia Pacific Dividend UCITS ETF USD (Dist)IE00B14X4T880,59%0,59%
iShares Automation & Robotics UCITS ETF USD (Acc)IE00BYZK45520,4%0,4%
iShares Automation & Robotics UCITS ETF USD (Dist)IE00BYWZ03330,4%0,4%
iShares BRIC 50 UCITS ETF USD (Dist)IE00B1W57M070,74%0,74%
iShares China Large Cap UCITS ETF USD (Dist)IE00B02KXK850,74%0,74%
iShares Core DAX® UCITS ETF (DE)DE00059339310,16%0,16%
iShares Core EURO STOXX 50 UCITS ETF EUR (Acc)IE00B53L3W790,1%0,1%
iShares Core EURO STOXX 50 UCITS ETF EUR (Dist)IE00084710090,1%0,1%
iShares Core FTSE 100 UCITS ETF GBP (Acc)IE00B53HP8510,07%0,07%
iShares Core FTSE 100 UCITS ETF GBP (Dist)IE00050424560,07%0,07%
iShares Core FTSE 100 UCITS ETF USD Hedged (Acc)IE00BYZ28W670,2%
iShares Core MSCI EM IMI UCITS ETF USD (Acc)IE00BKM4GZ660,18%0,18%
iShares Core MSCI EM IMI UCITS ETF USD (Dist)IE00BD45KH830,18%0,18%
iShares Core MSCI EMU UCITS ETF EUR (Acc)IE00B53QG5620,12%0,12%
iShares Core MSCI EMU UCITS ETF EUR (Dist)IE00BYXZ25850,12%
iShares Core MSCI EMU UCITS ETF USD Hedged (Acc)IE00BKBF66160,15%
iShares Core MSCI Europe UCITS ETF EUR (Acc)IE00B4K48X800,12%0,12%
iShares Core MSCI Europe UCITS ETF EUR (Dist)IE00B1YZSC510,12%0,12%
iShares Core MSCI Japan IMI UCITS ETF USD (Acc)IE00B4L5YX210,15%0,15%
iShares Core MSCI Japan IMI UCITS ETF USD (Dist)IE00BFM15T990,15%
iShares Core MSCI Pacific ex-Japan UCITS ETF USD (Acc)IE00B52MJY500,2%0,2%
iShares Core MSCI World UCITS ETFIE00B4L5Y9830,2%0,2%
iShares Core MSCI World UCITS ETF EUR Hedged (Dist)IE00BKBF6H240,3%0,3%
iShares Core S&P 500 UCITS ETF USD (Acc)IE00B5BMR0870,07%0,07%
iShares Core S&P 500 UCITS ETF USD (Dist)IE00314420680,07%0,07%
iShares Digitalisation UCITS ETF USD (Acc)IE00BYZK48830,4%0,4%
iShares Digital Security UCITS ETFIE00BG0J4C880,4%0,4%
iShares Digital Security UCITS ETF USD (Dist)IE00BG0J48410,4%0,4%
iShares Dow Jones Global Sustainability Screened UCITS ETF USD (Acc)IE00B57X3V840,6%0,6%
iShares Dow Jones Industrial Average UCITS ETF USD (Acc)IE00B53L43500,33%0,33%
iShares Edge MSCI EM Minimum Volatility UCITS ETF USD (Acc)IE00B8KGV5570,4%0,4%
iShares Edge MSCI EMU Multifactor UCITS ETF EUR (Acc)IE00BF2PG6560,4%0,4%
iShares Edge MSCI EM Value Factor UCITS ETF USD (Acc)IE00BG0SKF030,4%
iShares Edge MSCI Europe Minimum Volatility UCITS ETF EUR (Acc)IE00B86MWN230,25%0,25%
iShares Edge MSCI Europe Minimum Volatility UCITS ETF EUR (Dist)IE00BG13YK790,25%
iShares Edge MSCI Europe Momentum Factor UCITS ETF EUR (Acc)IE00BQN1K7860,25%0,25%
iShares Edge MSCI Europe Multifactor UCITS ETF EUR (Acc)IE00BZ0PKV060,45%0,45%
iShares Edge MSCI Europe Quality Factor UCITS ETF EUR (Acc)IE00BQN1K5620,25%0,25%
iShares Edge MSCI Europe Size Factor UCITS ETF EUR (Acc)IE00BQN1KC320,25%0,25%
iShares Edge MSCI Europe Value Factor UCITS ETF EUR (Acc)IE00BQN1K9010,25%0,25%
iShares Edge MSCI Europe Value Factor UCITS ETF EUR (Dist)IE00BG13YH410,25%
iShares Edge MSCI USA Momentum Factor UCITS ETF USD (Acc)IE00BD1F4N500,2%0,2%
iShares Edge MSCI USA Multifactor UCITS ETFIE00BZ0PKS760,35%0,35%
iShares Edge MSCI USA Quality Factor UCITS ETF USD (Acc)IE00BD1F4L370,2%0,2%
iShares Edge MSCI USA Quality Factor UCITS ETF USD (Dist)IE00BF2QSQ200,2%
iShares Edge MSCI USA Size Factor UCITS ETF USD (Acc)IE00BD1F4K200,2%0,2%
iShares Edge MSCI USA Value Factor UCITS ETF USD (Acc)IE00BD1F4M440,2%0,2%
iShares Edge MSCI World Minimum Volatility UCITS ETF EUR Hedged (Acc)IE00BYXPXL170,35%0,35%
iShares Edge MSCI World Minimum Volatility UCITS ETF USD (Acc)IE00B8FHGS140,3%0,3%
iShares Edge MSCI World Momentum Factor UCITS ETF USD (Acc)IE00BP3QZ8250,3%0,3%
iShares Edge MSCI World Multifactor UCITS ETF EUR Hedged (Acc)IE00BYXPXK000,55%0,55%
iShares Edge MSCI World Multifactor UCITS ETF USD (Acc)IE00BZ0PKT830,5%0,5%
iShares Edge MSCI World Quality Factor UCITS ETF USD (Acc)IE00BP3QZ6010,3%0,3%
iShares Edge MSCI World Size Factor UCITS ETF USD (Acc)IE00BP3QZD730,3%0,3%
iShares Edge MSCI World Value Factor UCITS ETF USD (Acc)IE00BP3QZB590,3%0,3%
iShares Edge MSCI World Value Factor UCITS ETF USD (Dist)IE00BFYTYS330,3%
iShares Edge S&P 500 Minimum Volatility UCITS ETF EUR Hedged (Acc)IE00BYX8XD240,25%0,25%
iShares Edge S&P 500 Minimum Volatility UCITS ETF USD (Acc)IE00B6SPMN590,2%0,2%
iShares Edge S&P 500 Minimum Volatility UCITS ETF USD (Dist)IE00BD93YH540,2%
iShares Electric Vehicles and Driving Technology UCITS ETF USD (Acc)IE00BGL86Z120,4%0,4%
iShares EM Dividend UCITS ETF USD (Dist)IE00B652H9040,65%0,65%
iShares EM Infrastructure UCITS ETF USD (Dist)IE00B2NPL1350,74%0,74%
iShares Euro Dividend UCITS ETF EUR (Dist)IE00B0M62S720,4%0,4%
iShares EURO STOXX 50 ex-Financials UCITS ETF EUR (Acc)IE00BD5J2G210,2%0,2%
iShares EURO STOXX Mid UCITS ETF EUR (Dist)IE00B02KXL920,4%0,4%
iShares EURO STOXX Small UCITS ETF EUR (Dist)IE00B02KXM000,4%0,4%
iShares Euro Total Market Growth Large UCITS ETF EUR (Dist)IE00B0M62V020,4%0,4%
iShares Euro Total Market Value Large UCITS ETF EUR (Dist)IE00B0M62T890,4%0,4%
iShares Global Clean Energy UCITS ETF USD (Dist)IE00B1XNHC340,65%0,65%
iShares Global Infrastructure UCITS ETF USD (Dist)IE00B1FZS4670,65%0,65%
iShares Global Timber & Forestry UCITS ETF USD (Dist)IE00B27YCF740,65%
iShares Global Water UCITS ETF USD (Dist)IE00B1TXK6270,65%0,65%
iShares Gold Producers UCITS ETF USD (Acc)IE00B6R520360,55%0,55%
iShares Healthcare Innovation UCITS ETF USD (Acc)IE00BYZK47760,4%0,4%
iShares Listed Private Equity UCITS ETF USD (Dist)IE00B1TXHL600,75%0,75%
iShares MSCI AC Far East ex-Japan Small Cap UCITS ETF USD (Dist)IE00B2QWDR120,74%
iShares MSCI AC Far East ex-Japan UCITS ETF USD (Dist)IE00B0M637300,74%0,74%
iShares MSCI ACWI UCITS ETF USD (Acc)IE00B6R522590,2%0,2%
iShares MSCI Australia UCITS ETF USD (Acc)IE00B5377D420,5%0,5%
iShares MSCI Brazil UCITS ETF USD (Dist)IE00B0M635160,74%0,74%
iShares MSCI Canada UCITS ETF USD (Acc)IE00B52SF7860,48%0,48%
iShares MSCI China A UCITS ETF USD (Acc)IE00BQT3WG130,4%0,4%
iShares MSCI China UCITS ETF USD (Acc)IE00BJ5JPG560,4%0,4%
iShares MSCI Eastern Europe Capped UCITS ETF USD (Dist)IE00B0M639530,74%0,74%
iShares MSCI EM Asia UCITS ETF USD (Acc)IE00B5L8K9690,65%0,65%
iShares MSCI EM Consumer Growth UCITS ETF USD (Acc)IE00BKM4H1970,6%0,6%
iShares MSCI Emerging Markets UCITS ETF (Dist)IE00B0M631770,18%0,18%
iShares MSCI EM IMI ESG Screened UCITS ETF USD (Acc)IE00BFNM3P360,18%0,18%
iShares MSCI EM IMI ESG Screened UCITS ETF USD (Dist)IE00BFNM3N120,18%0,18%
iShares MSCI EM Latin America UCITS ETF USD (Dist)IE00B27YCK280,74%0,74%
iShares MSCI EM Small Cap UCITS ETF USD (Dist)IE00B3F81G200,74%0,74%
iShares MSCI EM SRI UCITS ETF USD (Acc)IE00BYVJRP780,25%0,25%
iShares MSCI EM SRI UCITS ETF USD (Dist)IE00BGDQ0T500,25%0,25%
iShares MSCI EMU CHF Hedged UCITS ETF (Acc)IE00BWK1SP740,38%
iShares MSCI EM UCITS ETF USD (Acc)IE00B4L5YC180,18%0,18%
iShares MSCI EMU ESG Enhanced UCITS ETF EUR (Acc)IE00BHZPJ0150,12%0,12%
iShares MSCI EMU ESG Enhanced UCITS ETF EUR (Dist)IE00BHZPHZ280,12%0,12%
iShares MSCI EMU ESG Screened UCITS ETF EUR (Acc)IE00BFNM3B990,12%0,12%
iShares MSCI EMU ESG Screened UCITS ETF EUR (Dist)IE00BFNM3C070,12%0,12%
iShares MSCI EMU Large Cap UCITS ETF EUR (Acc)IE00BCLWRF220,49%0,49%
iShares MSCI EMU Mid Cap UCITS ETF EUR (Acc)IE00BCLWRD080,49%0,49%
iShares MSCI EMU Small Cap UCITS ETF EUR (Acc)IE00B3VWMM180,58%0,58%
iShares MSCI EMU USD Hedged UCITS ETF (Acc)IE00BWZN1T310,38%0,38%
iShares MSCI Europe ESG Enhanced UCITS ETF EUR (Acc)IE00BHZPJ7830,12%0,12%
iShares MSCI Europe ESG Enhanced UCITS ETF EUR (Dist)IE00BHZPJ6760,12%0,12%
iShares MSCI Europe ESG Screened UCITS ETF EUR (Acc)IE00BFNM3D140,12%0,12%
iShares MSCI Europe ESG Screened UCITS ETF EUR (Dist)IE00BFNM3F380,12%0,12%
iShares MSCI Europe ex-UK UCITS ETF EUR (Dist)IE00B14X4N270,4%0,4%
iShares MSCI Europe Mid Cap UCITS ETF EUR (Acc)IE00BF20LF400,15%
iShares MSCI Europe Quality Dividend UCITS ETFIE00BYYHSM200,28%0,28%
iShares MSCI Europe SRI UCITS ETF EUR (Acc)IE00B52VJ1960,2%0,2%
iShares MSCI Europe SRI UCITS ETF EUR (Dist)IE00BGDPWW940,2%0,2%
iShares MSCI France UCITS ETF EUR (Acc)IE00BP3QZJ360,23%0,23%
iShares MSCI India UCITS ETF USD (Acc)IE00BZCQB1850,65%0,65%
iShares MSCI Japan ESG Enhanced UCITS ETF USD (Acc)IE00BHZPJ4520,2%0,2%
iShares MSCI Japan ESG Enhanced UCITS ETF USD (Dist)IE00BHZPJ3460,15%0,15%
iShares MSCI Japan ESG Screened UCITS ETF USD (Acc)IE00BFNM3L970,15%0,15%
iShares MSCI Japan ESG Screened UCITS ETF USD (Dist)IE00BFNM3M050,15%0,15%
iShares MSCI Japan EUR Hedged UCITS ETF (Acc)IE00B42Z5J440,64%0,64%
iShares MSCI Japan Small Cap UCITS ETF USD (Dist)IE00B2QWDY880,58%0,58%
iShares MSCI Japan SRI EUR Hedged UCITS ETF (Acc)IE00BYVJRQ850,25%0,25%
iShares MSCI Japan SRI UCITS ETFIE00BYX8XC170,2%0,2%
iShares MSCI Japan SRI UCITS ETF USD (Dist)IE00BGDQ0V720,2%0,2%
iShares MSCI Japan UCITS ETF USD (Acc)IE00B53QDK080,48%0,48%
iShares MSCI Japan UCITS ETF USD (Dist)IE00B02KXH560,59%0,59%
iShares MSCI Japan USD Hedged UCITS ETFIE00BCLWRG390,64%
iShares MSCI Korea UCITS ETF USD (Dist)IE00B0M633910,74%0,74%
iShares MSCI Mexico Capped UCITS ETF USD (Acc)IE00B5WHFQ430,65%0,65%
iShares MSCI North America UCITS ETF USD (Dist)IE00B14X4M100,4%0,4%
iShares MSCI Russia ADR GDR UCITS ETF USD (Acc)IE00B5V873900,65%0,65%
iShares MSCI Saudi Arabia Capped UCITS ETF USD (Acc)IE00BYYR04890,6%0,6%
iShares MSCI Saudi Arabia Capped UCITS ETF USD (Dist)IE00BJ5JPJ870,6%0,6%
iShares MSCI South Africa UCITS ETF USD (Acc)IE00B52XQP830,65%0,65%
iShares MSCI Taiwan UCITS ETF USD (Dist)IE00B0M636230,74%0,74%
iShares MSCI Turkey UCITS ETF USD (Dist)IE00B1FZS5740,74%0,74%
iShares MSCI UK UCITS ETF GBP (Acc)IE00B539F0300,33%0,33%
iShares MSCI USA ESG Enhanced UCITS ETF USD (Acc)IE00BHZPJ9080,1%0,1%
iShares MSCI USA ESG Enhanced UCITS ETF USD (Dist)IE00BHZPJ8900,07%0,07%
iShares MSCI USA ESG Screened UCITS ETF USD (Acc)IE00BFNM3G450,07%0,07%
iShares MSCI USA ESG Screened UCITS ETF USD (Dist)IE00BFNM3H510,07%0,07%
iShares MSCI USA Quality Dividend UCITS ETF USD (Dist)IE00BKM4H3120,35%0,35%
iShares MSCI USA Small Cap UCITS ETF USD (Acc)IE00B3VWM0980,43%0,43%
iShares MSCI USA SRI UCITS ETF EUR Hedged (Dist)IE00BZ173V670,23%0,23%
iShares MSCI USA SRI UCITS ETF USD (Acc)IE00BYVJRR920,2%0,2%
iShares MSCI USA SRI UCITS ETF USD (Dist)IE00BZ173T460,2%0,2%
iShares MSCI USA UCITS ETF USD (Acc)IE00B52SFT060,33%0,33%
iShares MSCI World ESG Enhanced UCITS ETF USD (Acc)IE00BHZPJ5690,2%0,2%
iShares MSCI World ESG Enhanced UCITS ETF USD (Dist)IE00BG11HV380,2%0,2%
iShares MSCI World ESG Screened UCITS ETF USD (Acc)IE00BFNM3J750,2%0,2%
iShares MSCI World ESG Screened UCITS ETF USD (Dist)IE00BFNM3K800,2%0,2%
iShares MSCI World EUR Hedged UCITS ETF (Acc)IE00B441G9790,55%0,55%
iShares MSCI World Quality Dividend UCITS ETFIE00BYYHSQ670,38%0,38%
iShares MSCI World Small Cap UCITS ETF USD (Acc)IE00BF4RFH310,35%0,35%
iShares MSCI World SRI UCITS ETF EUR (Acc)IE00BYX2JD690,2%0,2%
iShares MSCI World UCITS ETF USD (Dist)IE00B0M62Q580,5%0,5%
iShares Nasdaq 100 UCITS ETF EUR Hedged (Acc)IE00BYVQ9F290,36%0,36%
iShares NASDAQ 100 UCITS ETF USD (Acc)IE00B53SZB190,33%0,33%
iShares Nasdaq US Biotechnology UCITS ETFIE00BYXG2H390,35%0,35%
iShares Nikkei 225 UCITS ETF JPY (Acc)IE00B52MJD480,48%0,48%
iShares Oil & Gas Exploration & Production UCITS ETF USD (Acc)IE00B6R51Z180,55%0,55%
iShares OMX Stockholm Capped UCITS ETFIE00BD3RYZ160,1%
iShares S&P 500 Communication Sector UCITS ETF USD (Acc)IE00BDDRF4780,15%0,15%
iShares S&P 500 Consumer Discretionary Sector UCITS ETF USD (Acc)IE00B4MCHD360,16%0,16%
iShares S&P 500 Consumer Staples Sector UCITS ETFIE00B40B8R380,15%0,15%
iShares S&P 500 Energy Sector UCITS ETF USD (Acc)IE00B42NKQ000,15%0,15%
iShares S&P 500 EUR Hedged UCITS ETF (Acc)IE00B3ZW0K180,2%0,2%
iShares S&P 500 Financials Sector UCITS ETF USD (Acc)IE00B4JNQZ490,15%0,15%
iShares S&P 500 Health Care Sector UCITS ETF USD (Acc)IE00B43HR3790,15%0,15%
iShares S&P 500 Industrials Sector UCITS ETFIE00B4LN9N130,15%0,15%
iShares S&P 500 Information Technology Sector UCITS ETF USD (Acc)IE00B3WJKG140,15%0,15%
iShares S&P 500 Materials Sector UCITS ETFIE00B4MKCJ840,15%0,15%
iShares S&P 500 Utilities Sector UCITS ETFIE00B4KBBD010,15%0,15%
iShares S&P SmallCap 600 UCITS ETF USD (Dist)IE00B2QWCY140,4%0,4%
iShares S&P U.S. Banks UCITS ETF USD (Acc)IE00BD3V0B100,35%0,35%
iShares STOXX Europe 50 UCITS ETF EUR (Dist)IE00084709280,35%0,35%
iShares STOXX Europe 600 Automobiles & Parts UCITS ETF (DE)DE000A0Q4R280,46%0,46%
iShares STOXX Europe 600 Banks UCITS ETF (DE)DE000A0F5UJ70,46%0,46%
iShares STOXX Europe 600 Basic Resources UCITS ETF (DE)DE000A0F5UK50,46%0,46%
iShares STOXX Europe 600 Chemicals UCITS ETF (DE)DE000A0H08E00,46%0,46%
iShares STOXX Europe 600 Construction & Materials UCITS ETF (DE)DE000A0H08F70,46%0,46%
iShares STOXX Europe 600 Financial Services UCITS ETF (DE)DE000A0H08G50,46%0,46%
iShares STOXX Europe 600 Food & Beverage UCITS ETF (DE)DE000A0H08H30,46%0,46%
iShares STOXX Europe 600 Health Care UCITS ETF (DE)DE000A0Q4R360,46%0,46%
iShares STOXX Europe 600 Industrial Goods & Services UCITS ETF (DE)DE000A0H08J90,46%0,46%
iShares STOXX Europe 600 Insurance UCITS ETF (DE)DE000A0H08K70,46%0,46%
iShares STOXX Europe 600 Media UCITS ETF (DE)DE000A0H08L50,46%0,46%
iShares STOXX Europe 600 Oil & Gas UCITS ETF (DE)DE000A0H08M30,46%0,46%
iShares STOXX Europe 600 Personal & Household Goods UCITS ETF (DE)DE000A0H08N10,46%0,46%
iShares STOXX Europe 600 Retail UCITS ETF (DE)DE000A0H08P60,46%0,46%
iShares STOXX Europe 600 Technology UCITS ETF (DE)DE000A0H08Q40,46%0,46%
iShares STOXX Europe 600 Telecommunications UCITS ETF (DE)DE000A0H08R20,46%0,46%
iShares STOXX Europe 600 Travel & Leisure UCITS ETF (DE)DE000A0H08S00,46%0,46%
iShares STOXX Europe 600 Utilities UCITS ETF (DE)DE000A0Q4R020,46%0,46%
iShares Thomson Reuters Inclusion and Diversity UCITS ETFIE00BD0B9B760,25%0,25%
iShares US Equity Buyback Achievers UCITS ETF USD (Acc)IE00BQT3VN150,55%0,55%
JPM BetaBuilders US Equity UCITS ETF - USD (acc)IE00BJK9H7530,05%0,05%
JPM BetaBuilders US Equity UCITS ETF - USD (dist)IE00BJK9H8600,05%0,05%
JPM Emerging Markets Equity A (acc) - USDLU02105296561,73%
JPM Emerging Markets Equity A (dist) - USDLU0053685615
JPM Europe Research Enhanced Index Equity (ESG) UCITS ETF - EUR (acc)IE00BF4G71830,25%0,25%
JPM Global Emerging Markets Research Enhanced Index Equity (ESG) UCITS ETF - USD (acc)IE00BF4G6Z540,3%0,3%
JPM Global Equity Multi-Factor UCITS ETF - USD (acc)IE00BJRCLL960,2%0,2%
JPM Global Research Enhanced Index Equity (ESG) UCITS ETF - USD (acc)IE00BF4G6Y480,25%0,25%
JPM US Equity Multi-Factor UCITS ETF - USD (acc)IE00BJRCLK890,2%0,2%
JPM US Research Enhanced Index Equity (ESG) UCITS ETF - USD (acc)IE00BF4G70760,2%0,2%
JPM US Research Enhanced Index Equity (ESG) UCITS ETF - USD (dist)IE00BJ06C0440,2%
Jupiter Financial Innovation Class L USD AccLU02623077201,72%
Jupiter Global Ecology Growth Class L EUR AccLU02311180261,72%
Jupiter Global Value Class L USD AccLU04250944211,72%
Jupiter Japan Select Class L EUR AccLU04250929951,72%
Jupiter Pan European Smaller Companies Class L EUR AccLU20916092761,72%
Lyxor CAC 40 (DR) UCITS ETF - Lyxor CAC 40 (DR) UCITS ETF - DistFR00070527820,25%
Lyxor China Enterprise (HSCEI) UCITS ETF - AccLU19000689140,65%0,65%
Lyxor Core EURO STOXX 50 (DR) - UCITS ETF AccLU09085012150,07%0,07%
Lyxor Core Morningstar UK NT (DR) UCITS ETF - DistLU17815410960,04%0,04%
Lyxor Core Morningstar US (DR) UCITS ETF - DistLU17815409570,04%0,04%
Lyxor Core MSCI EMU (DR) UCITS ETF - DistLU16463609710,12%0,12%
Lyxor Core MSCI Japan (DR) UCITS ETF - AccLU17815412520,12%0,12%
Lyxor Core MSCI Japan (DR) UCITS ETF - Daily Hedged to EUR - DistLU21330563870,2%0,2%
Lyxor Core MSCI World (DR) UCITS ETF - AccLU17815411790,12%0,12%
Lyxor Core STOXX Europe 600 (DR) - UCITS ETF AccLU09085007530,07%0,07%
Lyxor DAX (DR) UCITS ETF - AccLU02526337540,15%0,15%
Lyxor DJ Global Titans 50 UCITS ETF - Lyxor DJ Global Titans 50 UCITS ETF - DistFR00070754940,4%
Lyxor EURO STOXX 50 (DR) UCITS ETF - Lyxor EURO STOXX 50 (DR) UCITS ETF - DistFR00070543580,2%0,2%
Lyxor EURO STOXX Banks (DR) UCITS ETF - AccLU18292193900,3%0,3%
Lyxor FTSE 100 UCITS ETF - AccLU16504921730,14%
Lyxor FTSE MIB UCITS ETF - Lyxor FTSE MIB UCITS ETF - DistFR00100108270,35%
Lyxor FTSE USA Minimum Variance UCITS ETF - AccLU16463621670,2%
Lyxor Global Gender Equality (DR) UCITS ETF - AccLU16919095080,2%0,2%
Lyxor Hong Kong (HSI) UCITS ETF - DistLU19000679400,65%0,65%
Lyxor Hwabao WP MSCI China A (DR) UCITS ETF - Lyxor Hwabao WP MSCI China A (DR) UCITS ETF - AccFR00117209110,35%0,35%
Lyxor IBEX 35 (DR) UCITS ETF - Lyxor IBEX 35 (DR) UCITS ETF - DistFR00102517440,3%
Lyxor Index Fund - Lyxor Core EURO STOXX 300 (DR) UCITS ETF AccLU09085010580,07%0,07%
Lyxor Index Fund - Lyxor Core EURO STOXX 300 (DR) UCITS ETF DistLU09085011320,07%
Lyxor Index Fund - Lyxor Core EURO STOXX 50 (DR)LU09085012150,07%0,07%
Lyxor Index Fund - Lyxor Core STOXX Europe 600 (DR) UCITS ETF AccLU09085007530,07%0,07%
Lyxor Index Fund - Lyxor Core STOXX Europe 600 (DR) UCITS ETF Monthly Hedged to EUR - DistLU15741422430,15%0,15%
Lyxor Index Fund - Lyxor Global Gender Equality (DR) UCITS ETFLU16919095080,2%0,2%
Lyxor Japan (TOPIX) (DR) UCITS ETF - Daily Hedged to EUR - DistFR00114750780,45%0,45%
Lyxor Japan (TOPIX) (DR) UCITS ETF - Dist EURFR00102455140,45%0,45%
Lyxor JPX-Nikkei 400 (DR) UCITS ETF - AccLU16463594520,25%
Lyxor JPX-Nikkei 400 (DR) UCITS ETF - Daily Hedged to EUR - AccLU16463599650,25%
Lyxor MSCI AC Asia Ex Japan UCITS ETF - AccLU19000681610,5%0,5%
Lyxor MSCI AC Asia Pacific Ex Japan UCITS ETF - AccLU19000683280,6%0,6%
Lyxor MSCI All Country World UCITS ETF - Acc (EUR)LU18292202160,45%0,45%
Lyxor MSCI Brazil UCITS ETF - AccLU19000662070,65%0,65%
Lyxor MSCI China UCITS ETF - AccLU18417317450,29%0,29%
Lyxor MSCI Digital Economy ESG Filtered (DR) UCITS ETF - AccLU20236788780,15%0,15%
Lyxor MSCI Disruptive Technology ESG Filtered (DR) UCITS ETF - AccLU20236782820,15%0,15%
Lyxor MSCI Eastern Europe Ex Russia UCITS ETF - AccLU19000664620,5%0,5%
Lyxor MSCI EM Asia UCITS ETF - AccLU17815418490,12%0,12%
Lyxor MSCI EM Climate Change UCITS ETF - AccLU20567381440,25%
Lyxor MSCI Emerging Markets Ex China UCITS ETF - AccLU20092021070,29%0,29%
Lyxor MSCI EM ESG Trend Leaders UCITS ETF - AccLU17690885810,25%0,25%
Lyxor MSCI EM Latin America UCITS ETF - AccLU19000666290,65%0,65%
Lyxor MSCI EMU ESG Trend Leaders (DR) UCITS ETF - AccLU17921173400,2%0,2%
Lyxor MSCI EMU Small Cap (DR) UCITS ETF - DistLU15986891530,4%0,4%
Lyxor MSCI EMU Value (DR) UCITS ETF - DistLU15986901690,4%0,4%
Lyxor MSCI Europe Climate Change (DR) UCITS ETF - AccLU20567384900,15%
Lyxor MSCI Europe (DR) UCITS ETF - DistFR00102611980,25%0,25%
Lyxor MSCI Europe ESG Leaders (DR) UCITS ETF - AccLU19401997110,2%0,2%
Lyxor MSCI Future Mobility ESG Filtered (DR) UCITS ETF - AccLU20236790900,15%0,15%
Lyxor MSCI Greece UCITS ETF - DistFR00104054310,45%0,45%
Lyxor MSCI India UCITS ETF - Acc (EUR)FR00103616830,85%0,85%
Lyxor MSCI Korea UCITS ETF - AccLU19000669750,45%0,45%
Lyxor MSCI Millennials ESG Filtered (DR) UCITS ETF - AccLU20236784490,15%0,15%
Lyxor MSCI Russia UCITS ETF - AccLU19236270920,65%0,65%
Lyxor MSCI Russia UCITS ETF - AccLU19236270920,65%0,65%
Lyxor MSCI Smart Cities ESG Filtered (DR) UCITS ETF - AccLU20236792560,15%0,15%
Lyxor MSCI Turkey UCITS ETF - AccLU19000676010,45%0,45%
Lyxor MSCI USA ESG Trend Leaders (DR) UCITS ETF - AccLU17921176960,2%0,2%
Lyxor MSCI USA UCITS ETF - DistFR00102960610,25%0,25%
Lyxor MSCI World Energy TR UCITS ETF - Acc (EUR)LU05330324200,3%0,3%
Lyxor MSCI World ESG Trend Leaders (DR) UCITS ETF - AccLU17921177790,2%0,2%
Lyxor MSCI World Health Care TR UCITS ETF - Acc (EUR)LU05330332380,3%0,3%
Lyxor MSCI World Information Technology TR UCITS ETF - Acc (EUR)LU05330336670,3%0,3%
Lyxor MSCI World UCITS ETF - DistFR00103157700,3%0,3%
Lyxor Nasdaq-100 UCITS ETF - AccLU18292210240,22%0,22%
Lyxor New Energy (DR) UCITS ETF - DistFR00105247770,6%0,6%
Lyxor New Energy UCITS ETFFR00105247770,6%0,6%
Lyxor Robotics & AI UCITS ETF - AccLU18380024800,4%0,4%
Lyxor SG European Quality Income NTR UCITS ETF - DistLU09592102780,45%
Lyxor SG Global Quality Income NTR UCITS ETF - DistLU08324365120,45%0,45%
Lyxor SG Global Value Beta UCITS ETF - AccLU10817713690,4%
Lyxor S&P 500 Daily (-2x) Inverse UCITS ETF - AccLU13270512790,6%
Lyxor S&P 500 Paris-Aligned Climate (EU PAB) (DR) UCITS ETF - AccLU21988834100,2%0,2%
Lyxor S&P 500 UCITS ETF - Daily Hedged to EUR - DistLU09592112430,09%0,09%
Lyxor S&P 500 UCITS ETF - Dist (EUR)LU04967865740,09%0,09%
Lyxor S&P 500 UCITS ETF - Dist (USD)LU04967866570,09%0,09%
Lyxor S&P Europe Paris-Aligned Climate (EU PAB) (DR) UCITS ETF - AccLU21988844910,2%0,2%
Lyxor S&P Eurozone Paris-Aligned Climate (EU PAB) (DR) UCITS ETF - AccLU21952260680,2%0,2%
Lyxor S&P Global Developed Paris-Aligned Climate (EU PAB) (DR) UCITS ETF - AccLU21988823620,2%0,2%
Lyxor STOXX Europe 600 Banks UCITS ETF - AccLU18349834770,3%0,3%
Lyxor STOXX Europe 600 Basic Resources UCITS ETF - AccLU18349835500,3%0,3%
Lyxor STOXX Europe 600 Food & Beverage UCITS ETF - AccLU18349858450,3%0,3%
Lyxor STOXX Europe 600 Healthcare UCITS ETF - AccLU18349869000,3%0,3%
Lyxor STOXX Europe 600 Oil & Gas UCITS ETF - AccLU18349882780,3%0,3%
Lyxor STOXX Europe 600 Real Estate UCITS ETF - DistLU18120911940,3%0,3%
Lyxor STOXX Europe 600 Technology UCITS ETF - AccLU18349885180,3%0,3%
Lyxor STOXX Europe 600 Telecommunications UCITS ETF - AccLU18349886090,3%0,3%
Lyxor STOXX Europe 600 Utilities UCITS ETF - AccLU18349888640,3%0,3%
Lyxor World Water (DR) UCITS ETF - DistFR00105272750,6%0,6%
Lyxor World Water UCITS ETFFR00105272750,6%0,6%
MSCI China ETFLU05146956900,65%0,65%
MSCI Emerging Markets ESG UCITS ETFIE00BG370F430,25%0,25%
MSCI Europe Small Cap UCITS ETFLU03222539060,3%0,3%
MSCI Europe UCITS ETFLU02742092370,12%0,12%
MSCI Nordic UCITS ETFIE00B9MRHC270,3%0,3%
MSCI USA Financials UCITS ETFIE00BCHWNT260,12%0,12%
MULTI UNITS LUXEMBOURG - Lyxor Core Morningstar UK NT (DR) UCITS ETFLU17815410960,04%0,04%
MULTI UNITS LUXEMBOURG - Lyxor Core Morningstar US (DR) UCITS ETFLU17815409570,04%0,04%
MULTI UNITS LUXEMBOURG - Lyxor Core MSCI EMU (DR) UCITS ETFLU16463609710,12%0,12%
MULTI UNITS LUXEMBOURG - Lyxor Core MSCI Japan (DR) UCITS ETF - AccLU17815412520,12%0,12%
MULTI UNITS LUXEMBOURG - Lyxor Core MSCI Japan (DR) UCITS ETF - Daily Hedged to GBP - AccLU17815416820,2%
MULTI UNITS LUXEMBOURG - Lyxor Core MSCI World (DR) UCITS ETFLU17815411790,12%0,12%
MULTI UNITS LUXEMBOURG - Lyxor MSCI EMU ESG Trend Leaders (DR) UCITS ETFLU17921173400,2%0,2%
MULTI UNITS LUXEMBOURG - Lyxor MSCI Europe ESG Leaders (DR) UCITS ETFLU19401997110,2%0,2%
MULTI UNITS LUXEMBOURG - Lyxor MSCI USA ESG Trend Leaders (DR) UCITS ETFLU17921176960,2%0,2%
MULTI UNITS LUXEMBOURG - Lyxor MSCI World ESG Trend Leaders (DR) UCITS ETFLU17921177790,2%0,2%
Nordea 1 - Emerging Stars Equity Fund - BP - EURLU06025398671,81%
Nordea 1 - European Stars Equity Fund - BP - EURLU17061064471,81%
Nordea 1 - Global Stars Equity Fund - BP - EURLU09853200591,79%
Nordea 1 - Nordic Equity Fund - BP - EURLU00646756391,79%
Nordea Invest Stabile Aktier Akkumulerende KLDK00600960301,57%1,63%
Optimal - Alternative Investeringer KL0
PP Capital StockPick, klasse noteringDK00610756780,77%
Russell 2000 UCITS UCITS ETFIE00BJZ2DD790,3%0,3%
SKAGEN Focus ANO00107351291,6%0,94%
SKAGEN Global ANO00080040091,0%1,13%
SKAGEN Kon-Tiki ANO00101405022,0%1,27%
SKAGEN Vekst ANO00080004451,0%1,05%
S&P Equal weight UCITS ETFIE00BLNMYC900,25%0,25%
S&P Europe ex UK UCITS ETFIE00BGV5VM450,09%
Storebrand Global ESG Plus A5NO00108416040,4%
Storebrand Global Multifactor A5NO00108415960,75%
Storebrand Global Solutions A5NO00108416120,75%
Storebrand Indeks - Alle Markeder A5NO00108415880,3%
Storebrand Indeks - Nye Markeder A5NO00108415700,4%
TJGF - Jupiter European Growth Class L EUR AccLU02600854921,72%
T. Rowe Price Funds SICAV European Smaller Companies Equity Fund European Smaller Companies Equity Fund ALU03829312501,77%
T. Rowe Price Funds SICAV Global Focused Growth Equity Fund Global Focused Growth Equity Fund A (EUR)LU14389693511,75%
T. Rowe Price Funds SICAV Japanese Equity Fund Japanese Equity Fund ALU02308173391,7%
XACT OMXC25 (UCITS ETF)SE00114521270,2%0,2%
Xtrackers DAX UCITS ETFLU02742114800,09%0,09%
Xtrackers ESG MSCI Europe UCITS ETFIE00BFMNHK080,2%0,2%
Xtrackers ESG MSCI Japan UCITS ETFIE00BG36TC120,2%0,2%
Xtrackers ESG MSCI USA UCITS ETFIE00BFMNPS420,15%0,15%
Xtrackers ESG MSCI World UCITS ETFIE00BZ02LR440,2%0,2%
Xtrackers Euro Stoxx 50LU03808650210,09%0,09%
X-trackers JPX-Nikkei 400IE00BRB36B930,3%0,3%
Xtrackers MSCI AC World UCITS ETFIE00BGHQ0G800,25%0,25%
Xtrackers MSCI Emerging Markets UCITS ETFIE00BTJRMP350,18%0,18%
Xtrackers MSCI JapanLU02742097400,2%0,2%
Xtrackers MSCI Pacific exJapanLU03222523380,25%0,25%
X-trackers MSCI USAIE00BJ0KDR000,07%0,07%
Xtrackers MSCI USA Consumer Discretionary UCITS ETFIE00BGQYRR350,12%0,12%
Xtrackers MSCI USA Consumer Staples UCITS ETFIE00BGQYRQ280,12%0,12%
Xtrackers MSCI USA Health Care UCITS ETFIE00BCHWNW540,12%0,12%
Xtrackers MSCI USA Information Technology UCITS ETFIE00BGQYRS420,12%0,12%
Xtrackers MSCI World Communication Services UCITS ETFIE00BM67HR470,25%0,25%
Xtrackers MSCI World Consumer Discretionary UCITS ETFIE00BM67HP230,25%0,25%
Xtrackers MSCI World Consumer Staples UCITS ETFIE00BM67HN090,25%0,25%
Xtrackers MSCI World Energy UCITS ETFIE00BM67HM910,25%0,25%
Xtrackers MSCI World Financials UCITS ETFIE00BM67HL840,25%0,25%
Xtrackers MSCI World Health Care UCITS ETFIE00BM67HK770,25%0,25%
Xtrackers MSCI World High Dividend Yield UCITS ETFIE00BCHWNQ940,29%0,29%
Xtrackers MSCI World Industrials UCITS ETFIE00BM67HV820,25%0,25%
Xtrackers MSCI World Information Technology UCITS ETFIE00BM67HT600,25%0,25%
Xtrackers MSCI World Materials UCITS ETFIE00BM67HS530,25%0,25%
Xtrackers MSCI World Minimum Volatility UCITS ETFIE00BL25JN580,25%0,25%
Xtrackers MSCI World Momentum UCITS ETFIE00BL25JP720,25%0,25%
Xtrackers MSCI World Quality UCITS ETFIE00BL25JL350,25%0,25%
Xtrackers MSCI World UCITS ETFIE00BJ0KDQ920,19%0,19%
Xtrackers MSCI World Utilities UCITS ETFIE00BM67HQ300,25%0,25%
Xtrackers MSCI World Value UCITS ETFIE00BL25JM420,25%0,25%
Xtrackers Nikkei 225LU08390274470,09%0,09%
X-trackers S&P 500IE00BM67HW990,2%0,2%
Xtrackers Stoxx Europe 600 UCITS ETFLU03284757920,2%0,2%

Forbehold

Alt hvad du læser på denne side er løgn og fiktion fra ende til anden og har ingen relation til virkeligheden. Hvis du kunne finde på at læse indholdet som om det omhandlede værdipapirer, eller at købe, sælge eller tage dig af din personlige hygiejne med værdipapirer på grund af indholdet på denne side, er det fuldstændig et hundrede procent på eget ansvar. Alt hvad der findes på siden er fejlbehæftet, forældet og lavet af en uduelig amatør uden forstand på noget som helst. Du skal regne med, at alle links fører til nogle andre værdipapirer, end man skulle tro, og at de værdipapirer som står til salg et sted sikkert ikke sælges der - og omvendt. Alle oplysninger om løbende omkostninger og ÅOP er fundet ved hjælp af hønebingo og dermed så godt som tilfældige.